Inteligetní instalace

Intelignetní instalace je nasazení řídicího systému v dané aplikaci - často v rodinném domě či bytě. Pak mluvíme o tzv. inteligetním nebo chytrém domě. Dále se dnes už běžně aplikuje řídicí systém v prezentačních prostorách či prostorách, kde je třeba spravovat a ovládat mnoho technologií včetně složité audiovizuální instalace - učebny, zasedací místnosti.

Řídicí systém zde integruje použité technologie. Umožnuje jejich správu jako celku, vizualizaci a programové propojení. Pak lze programově vytvořit vzájemné závislosti různých stavů těchto technologií.

Řídicí systém se pak v dané aplikaci stará o komfort ovládání, zábavu, bezpečnost, úspory, správu a celkový přehled nad celým objektem.

Co všechno se do takové instalace nejčastěji integruje?

 • osvětlení - spínané, stmívané, LED i třeba RGB
 • stínění - rolety, žaluzie, závěsy, markýzy
 • elektricky ovládáná okna, dveře, brány a vrata
 • vytápění, klimatizace, vzduchotechnika, rekuperace
 • zabezpečovací, protipožární a kamerový systém
 • audiovizuální a prezentační technika
 • domovní vrátný a intercom
 • závlaha zahrady
 • meteostanice a jiná čidla
 • technologie bazénu a sauny
 • vzdálený dohled a správa
 • jiné systémy a stadardy


Řídicí systém

Naše instalace stavíme na prvcích amerického výrobce řídicí techniky značky Crestron, který je právem označován jako celosvětový lídr ve své kategorii. Vysoká kvalita produktů, robustnost výběru, podpora výrobce, vyspělost technologií a rozmanitost softwaru nás stále přesvědčuje velikosti jména Crestron.

více..


KNX/EIB prvky

KNX/EIB je označení prvků pracujících na jednotném systému, decentralizované instalační sběrnice pro řízení provozních procesů v budovách. Dnes už běžně integrujeme KNX prvky, většinou snímače či ovladače, různých značek a designů. Integrace takových prvků do instalace Crestron vytvoří funkční, uživatelsky jednoduhé a zároveň estetické řešení.


Audio a video technika

Nabízíme služby v oblasti audiovizuálních instalací. Navrhneme, dodáme a nainstalujeme audio do rodinného domu i komerčního prostoru. Snažíme se doporučit kvalitní a spolehlivé řešení, které stavíme na výrobcích renomovaných značek.


Multiroom systémy a plošné ozvučení

Vícezónové ozvučení libovolné místnosti či prostoru. S námi vyřešíte kvalitní reprodukci zdrojů i podkresové ozvučení prostor. Vše elegantně a uceleně, kdy v místnosti jsou jen reprodukotry a ovládání.


Distribuce signálů

Umíme řešit distribuci digitálního i analogového obrazu a zvuku na dlouhé vzdálenosti pro různé scénaře - obchody, haly, domácnosti i hotely...


Domácí kina

Navrhneme domácí kino do obývajícího pokoje, také si ale poradíme s vybavením kompletního, luxusního privátního kina. U nás si můžete vybrat z mnoha věhlasných značek, které jsou v oboru audia a videa nekompromisní špičkou. S připojením kina do inteligetní instalace celého objektu navíc získáte komfort a možnosti, které posunou domácí zábavu do nadstandardních pater.


Komerční a školící prostory

Konfereční místnost vybavíme audio a video technikou a zaintegrujeme všechny technologie do jednoduchého ovládání.

Do prezentačních prostor navrhneme profi techniku odolnou náročným podmnínkám, v případě potřeby, techniku stavěnou pro dlouhodobý běh.

Jak vypadá taková instalace od VDT Systems, k nahlédnutí zde.