Zasedací a školící prostory

Učebny, prezentační prostory, konferenční a školicí místnosti, všude tady je žádoucí a velice efektivní ovládní technologií pomocí řídicího systému Crestron.

Pro názornou ukázku předpokládejme sál, kde je požadavek ovládat následující technologie:

  • veškeré osvětlení
  • venkovní žaluzie oken
  • vytápění a chlazení sálu
  • vzduchotechniku
  • AV přípojené míto pro prezentace
  • ozvučení místnosti s mikrofony
  • dva TV obrazové výstupy na bočních stěnách sálu
  • hlavní projektor s motorickým projekčním plátnem

Všechny tyto technologie lze spravovat pomocí dotykového panelu Crestron. Jeho uživatelské rozhraní je vytvořeno tak, aby oblsuhu své prezentace hravě zvládl i nezaškolený uživatel. K dispozici jsou mu přednastavené scénáře, které pak může měnit a libovolně nastavovat správce systému.


Domovská stránka

Na domovské ovládací stránce může uživatel úplně jednoduše zapnout techniku, ovládat hlasitost prezentace a techniku zase vypnout.

Při zapnutí a vypnutí jsou pro sál nastaveny scénáře, které zahrnují úpravu osvětlení, zatemnění a úpravu teploty v sále, takže se uživatel může opravdu plně soustředit na svou prezentaci.


Pro prokročilé

Pokud nastevené scénáře nějak nevyhovují či je třeba rosvítit světlo v nějaké části přednášky, může tak uživatel učinit přes menu a podrobnější ovládání té dané technologie.

Můžete si pak libovolně upravit osvětlení, manuálně vytáhnout například jen jednu žaluzii, zvýšit výkon klimatizace a vzduchotechniky nebo třeba upravit hlasitost mikrofonů.


Správce

V ovládací aplikaci se nachází i sekce, která je přístupná pouze po zadání číselného PINu, který zná proškolený uživatel - správce.

V této sekci má pak spráce možnosti konfigurace jednotlivých světelných scén, konfiguraci zobrazovačů či zvukového equalizeru. Dále zde jednoduchým způsobem nastaví i kompletní scény, které se spouští při zapnutí či vypnutí techniky z domovské stránky.

Těmito možnostmi lze pak nastait chování sálu pro různorodé akce a tím tak odpadá i zásah instalční firmy.